آموزش

چه نوعی از موتور مناسب شما است

چه نوعی از موتور مناسب شما است؟

در این مطلب از مجله ی تخصصی واچ پرو به نقد و بررسی انواع موتور ساعت می پردازیم. اگر برای شما هم سوال شده که چه نوعی از موتور مناسب شما است با واچ پرو همراه باشید. همانطور که در مقاله ای اشاره کردیم موتور ساعت در سه نوع کوارتز، مکانیکی و اتوماتیک تقسیم بندی می شوند. هریک از ساعت ها ویژگی های مختص به خود را دارند و در نوع خود منحصر بفرد هستند.

 شرکت‌ هایی در سراسر دنیا وجود دارند که فقط موتور ساعت تولید می‌کنند. این موتور‌ها درون هزاران ساعت مختلف استفاده می‌شوند.  به طور مثال “ETA”، یکی از تولیدکنندگان مشهور موتور ساعت است که اکثر شرکت‌های لوکس ساخت ساعت‌ های اتوماتیک از موتور‌های این شرکت، در ساعت‌های خود استفاده می‌کنند. “Bretiling”، “ball”، “Tudor” ، سه نمونه از شرکت‌های لوکسی هستند که از موتور های “ETA” در ساعت‌های خود استفاده می‌کنند.

ویژگی های موتور ساعت مناسب

از طرفی دیگر، برند‌های جدیدی هستند که ازاینکه برند‌های بزرگ تنها به‌دلیل نامشان، بیشتر از هزینه‌ای که برای ساعت‌ها کرده‌اند، از مردم هزینه دریافت می‌کنند، خسته شده‌اند. خیلی از این برند‌های جدید، همان مواد و قطعاتی را که برند‌های لوکس برای ظاهر ساعت استفاده میکنند را به کار می‌برند؛ مانند: شیشه‌ی آبی گنبدی و چرم گیاهان دانه‌کامل ایتالیایی برای بند ساعت.

هم‌چنین، برای داخل ساعت، از همان موتور “ETA 2824-2” استفاده می‌کنند. تنها تفاوت در این است که این برند‌های جدید، هزینه‌ی کمتری را دریافت می‌کنند. البته، گزینه‌ی دیگری هم دارید. شما می‌توانید ساعتی دست‌دوم مانند “Breitling” یا “Tudor” و از فروشنده‌‌های مشهوری مثل “Crown & Caliber” بخرید. فروشنده‌هایی که به جای اینکه مانند برندهای مشهور قیمت های بسیار بالایی را روی ساعت‌ها بگذارند، تنها به اندازه‌ی ارزش واقعی ساعت از شما پول دریافت می‌کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا