چگونه مدل ساعتتان را با لباستان ست می‌کنید؟

آن‌ها را با توجه به موقعیت، رنگ و اندازه ست کنید.


قانون شماره یک: مهمترین چیز، موقعیت است

خیاط‌های ماهر این موضوع را خوب می‌دانند که شما تا زمانیکه متناسب با موقعیت لباس می‌پوشید، هیچ‌وقت کم و یا بیش‌از‌اندازه لباس نپوشیدید. به همان شیوه  که برای یک جشن خیریه، مهمونی روی قایق و یا یک قرار غذای کاری، کت‌و‌شلوار انتخاب می‌کنید، به یک ساعت هم نیاز دارید که کاملا متناسب با آن موقعیت باشد.

(خرید اینترنتی ساعت) 

در همان راستا، قوانین برای ساعت‌ها هم نسبتا ساده هستند. بر اساس تجربه، هر‌چه رویداد یا مراسمی رسمی‌تر باشد، ساعت باید پیچیدگی کمتری داشته باشد. تاکسیدو(لباس رسمی مردانه) و ساعت‌های مچی رسمی مناسب مراسم رسمی هستند، که در قرارهای رسمی‌تر کاری و قرارهای خاص در رستوران هم استفاده می‌شوند. ساعت های با بند فلزی کمتر رسمی به نظر می‌آیند، درحالیکه ساعت‌های با بند چرمی مشکی (یا گاهی خاکستری، قهوه‌ای و یا سرمه‌ای) معمولا از همه محبوب‌تر هستند. از استفاده از ساعت‌هایی که صفحه‌ی آن‌ها شلوغ هستند اجتناب کنید و بر روی طرح‌هایی با رنگ‌هایی مینیمال(ساده) تمرکز کنید. برای موقعیت‌های رسمی، کت‌و‌شلواری را بپوشید که روز عروسی‌تان می‌پوشید و همراه آن ساعتی به دست کنید که برای رفتن به خانه‌ی مادرتان به پوشیدن آن افتخار میکنید.

هرچه‌قدر که لباستان را بخاطر تفریحی بودن و عادی بودن مراسمی، شل‌تر و آزادتر  بگذارید، محدوده‌ی وسیع و متنوع‌تری از ساعت‌ها را برای انتخاب خواهید داشت. بند‌های چرمی یا پلاستیکی تنوع رنگی بیشتری دارند، درعین‌حال، صفحات ساعت‌ها می‌توانند دارای ثانیه‌شمار، پیچیدگی، یا خلاقیت‌های هنری زیادی باشند. ما کاملا به وجود چیزی به اسم «ساعت‌های آخرهفته‌ای» اعتقاد داریم، و جذابیت داستان جایی است که ساعت‌های ورزشی، غواصی، یا خلبانی وارد کار می‌شوند- حتی اگر اهل ورزش یا شنا یا خلبان نباشید. بهتر است افرادی که زیاد مسافرت می‌کنند از ساعت‌هایی استفاده کنند که ساعت مکان‌های مختلف را نشان می‌دهند. هم‌چنین افرادی که قرار شام عاشقانه‌ای دارند هم بهتر است ساعتی با نمایش حالت ماه را انتخاب کنند. برای قرارهای کمتر رسمی، کراوات نزنید و چند عدد از دکمه‌های پیراهنتان را باز بگذارید(یا تی‌شرت بپوشید) و آن را با یک ساعت همراه کنید که به مهمانی علاقه داشته باشد، شعر بنویسد و به دنبال ماجراجویی باشد!

(خرید اینترنتی ساعت مچی) 

قانون شماره‌ی دو: جفت‌کردن، دنیای شما را رنگی می‌کند

مرحله‌ی بعدی در ست‌‌‌کردن ساعت با کت‌و‌شلوارتان، انتخاب درست رنگ‌هاست. مانند هر اکسسوری دیگر، شما دوست دارید که ساعتتان ترکیب رنگی لباستان را کامل کند، نه اینکه با آن در تضاد باشد. در همین راستا، ترفند‌هایی وجود دارد.
آسان‌ترین راه، یکنواخت پوشیدن است. کت‌و‌شلوار سراسر مشکی (یا سفید، یا سرمه‌ای و یا هر چه دوست‌ دارید) بپوشید، همراه آن ساعتی با همان رنگ به دست کنید. همچنین این ترکیب زمانیکه یک کت‌و‌شلوار کمتر سنتی بپوشید، جالب‌تر هم می‌شود. از طرف دیگر، موقعیت خوبی است تا یک ساعتی به دست کنید که جلب توجه کند، زیرا یکنواختی کت‌و‌شلوار باعث می‌شود ساعت خودش را نشان بدهد.

(خرید اینترنتی ساعت مردانه) 

 

قانون شماره سه: سایز مهم است

شما نمی‌توانید درباره‌ی این موضوع بحث کنید. اندازه‌ی مچ و ساعتتان اهمیت زیادی دارد.  اگر شما مچ بزرگی دارید و ساعت کوچکی به دست می‌کنید، تناسب را به هم میریزید. اگر هم مچ کوچکی دارید و ساعت خیلی بزرگی به دست می‌کنید، ریسک شلخته به نظر آمدن را میکنید. مطمئن شوید که ساعتی را انتخاب می‌کنید که اندازه‌ی شما باشد، اما حتما مطمئن شوید که مناسب کت‌و‌شلوارتان هم باشد.

به طور معمول، ساعت‌های باریک‌تر، بهتر با کت‌و‌شلوار و لباس‌های رسمی ست می‌شوند، البته آن‌ها باید اندازه باشند و به آرامی زیر آستین کت حرکت کنند. ساعت‌های بزرگ‌تر مناسب موقعیت‌هایی هستند که آستین‌ها را بالا زده اید یا کت شما فضای کافی برای تنفس و حرکت ساعت را دارد. آیا خبر دارید که مردم درباره‌ی کسی‌که هنگام درآوردن لباس‌اش کت‌اش به ساعت‌ ۴۵ میلی‌متری‌اش گیر می کند، چه می‌گویند؟

احتمالا چیز‌های خوبی نمی‌گویند.

(خرید اینترنتی ساعت زنانه) 

قانون شماره‌ی پنج: بندهای چرمی دوستان شما هستند

معمولا همه‌ی توجه‌ها بر روی صفحات ساعت‌هاست، اما یک بند چرمی هنگام ست کردن ساعتتان با کت‌و‌شلوارتان می‌‌تواند یک جفت مهم باشد. اگر سگک کمربندتان یا اکسسوری‌هایتان از جنس فلز هستند، بند چرمی‌ای انتخاب کنید که همرنگ همان فلز است. اگر کفشتان از جنس چرم مشکی است، ساعتی انتخاب کنید که بند چرمی مشکی دارد. این یک قانون نسبتا ساده است، اما خسته کننده نیست. شما حتی می‌توانید یک بند بامزه و رنگی را با یک جوراب یا پوشت ست کنید، و اگر بند ساعتتان قابل تعویض باشد، می‌توانید با توجه به موقعیتتان آن را تعویض کنید و یک ساعت همیشگی داشته باشید. به زبان ساده‌تر، بند‌های نازک و براق، بهترین گزینه برای موقعیت‌های رسمی هستند و بندهای چرمی فرسوده یا پلاستیکی بهترین گزینه برای موقعیت‌های غیر رسمی و روزمره هستند.

قانون شماره پنج: نترسید از اینکه شبیه جیمز باند بپوشید

این هم از قانونی که همیشه به طرز جالبی بین علاقه‌مندان به ساعت اختلاف ایجاد می‌کند: ساعت‌های ورزشی همراه کت‌و‌شلوار.  با‌اینکه همه‌ی ما موافقیم که ساعت‌های ورزشی مناسب موقعیت‌های رسمی نیستند، اما برای تنوع خوب است که کمی قوانین رو تغییر بدهیم، مخصوصا به نام «جیمز باند». مامور امنیتی بدنام انگلیسی، که به‌خاطر پوشیدن یک ساعت شنا همراه تاکسیدو(لباس رسمی) مشهور است(بالاخره، هر لحظه ممکن است ماجراجویی‌ای در پیش باشد).

با توجه به روند بالارونده‌ی پوشیدن اسنیکر همراه کت‌و‌شلوار، و تی‌شرت زیر کت‌و‌شلوار، قطعا این نوع پوشش را برای موقعیت‌های غیر رسمی در نظر بگیرید، اما هیچ‌وقت از پوشیدن به این شیوه خجالت نکشید. زمزمه‌ی اساسی در اینجا، این است که اگر می‌خواهید که ترکیب کت‌و‌شلوار و ساعتتان منعکس‌کننده‌ی سلیقه‌ی شخصی‌تان باشد، و کمی هم شبیه مامور ۰۰۷ هستید، نیازی نیست که آن را مخفی کنید. در آخر روز، زمانیکه کت‌و‌شلوارتان بزرگترین نشان‌دهنده‌ی استایلتان است، ساعتتان منعکس کننده‌ی بهتری از شخصیت شما است. بعضی روزها ممکن است مدل «کالاتراوا» همراه با پاپیون را بپسندید و روزی دیگر مدل راه‌راه همراه با ساعت «اسپیدمستر». هرطور که ست کنید، همیشه خودتان باشید.

ماموریت خیاط‌گونه استایل: کامل شد


کفش های خوب مهم هستند و یک کت براق هدیه‌ای از سوی خداست! اما یک ساعت مچی برای ست کردن به شیوه‌ای عالی در کنار بقیه اجزا؟ بله باعث می‌شود از خوشتیپی زیاد شما، همه شوکه شوند.

(خرید اینترنتی ساعت ست)