آیا می خواهید بند پلاستیکی ساعت مچی خود را تمیز کنید؟ با ما همراه شوید

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود بند پلاستیکی شما کثیف شود. دلیل شماره یک مواد آلی است که با پلاستیک می چسبد و به مرور زمان آن را لکه دار می کند. به خصوص ، شکاف های روی نوار آسیب پذیرتر است زیرا تمیز کردن آنها بسیار مشکل است و به راحتی عرق و روغن را در طول زمان جذب می کند.

همانطور که بیرون می روید و زیر آفتاب قدم می زنید. لایه بالایی ساعت اکسید می شود. اکسیداسیون به دلیل عرق یا رطوبت موجود در هوا رخ می دهد. به دلیل اکسیداسیون ، لایه فوقانی اکنون تغییر رنگ می دهد. آب شور همچنین می تواند به بند پلاستیکی آسیب برساند. اگر قصد دارید از آب در ساحل لذت ببرید ، حتماً ساعت خود را از دستتان باز کنید.

روش های زیر به شما کمک می کند تا بند پلاستیکی ساعت مچی خود را تمیز کنید ، اما اگر بند پلاستیکی ساعت خود را برای 2 تا 3 سال است که استفاده میکنید  ، بهتر است آن را با یک بند جدید تعویض کنید.

خرید ساعت مچی مردانه با بند پلاستیکی

 چگونه می توان بند پلاستیکی ساعت مچی خود را تمیز کرد
قبل از استفاده از هر روشی ، ضروری است که از هرگونه حساسیت پوستی یا حساسیت خود مطلع باشید. برخورد با هرگونه مشکل پوستی ارزش تمیز کردن لاستیک را ندارد. در اینجا چند روش برای تمیز کردن بند پلاستیکی آورده شده است.

استفاده از الکل ایزوپروپیل
مقدار کمی الکل ایزوپروپیل را بردارید و آن را روی ناحیه لکه شده بمالید. لایه فوقانی اکسیده شده را حذف می کند. استفاده گاه به گاه از این روش باعث می شود پلاستیک الکل را جذب کند. این می تواند ساختار داخلی بند را ضعیف تر کند. بعد از مدتی شما ترک هایی را روی بند مشاهده خواهید کرد. این نشان می دهد که عمر بند تقریباً به پایان رسیده است.

استفاده از استون
استون لایه فوقانی را قوی تر از اولین گزینه حذف می کند. از این روش مکرر استفاده نکنید زیرا عمر لاستیک را کوتاهتر می کند. اما اگر فردی هستید که یک یا دو بار در سال ساعت را تمیز می کنید ، بهتر است از استون استفاده کنید.

خمیر دندان
خمیر دندان می تواند لکه های سخت را از بین ببرد. در صورت استفاده منظم ، مطمئناً می تواند روی پلاستیک  نیز کار کند. از خمیردندان هایی استفاده کنید که از نظر  نرم تر هستند. از سفید کننده ها استفاده نکنید ، زیرا بسیار تیز هستند ، مخصوصاً آنهایی که خوشبو کننده دهان هستند .خمیر دندان را با یک برس قدیمی مالش دهید. بعد از مدتی آبکشی کنید و بند شما به خوبی تمیز شده اند

جوش شیرین
از جوش شیرین می توان به عنوان یک ماده ساینده برای لایه برداری لایه فوقانی اکسید شده بند ساعت مچی استفاده کرد. یک تکه پارچه بردارید ، قسمت کوچکی از آن را در آب فرو کنید. با یک پارچه مرطوب ، جوش شیرین را با فشار کمی روی قسمت آسیب دیده نوار بمالید. به زودی مشاهده خواهید کرد که یک لایه تازه جدید ظاهر شده است. ساعت را بشویید ، خشک کنید و کار شما تمام شده است.

خرید ساعت مچی مردانه با بند پلاستیکی

پارچه نرم
از هر نوع پارچه نرمی میتوانید استفاده کنید و سعی کنید خاک جمع شده روی بند را تمیز کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که روی بند محکم مالش ندهید زیرا ذرات خاک می توانند بند لاستیکی را خراشیده و ممکن است باعث آسیب دائمی شوند. هرگونه اقدام غیر ضروری می تواند طول عمر بند را کاهش دهد و ممکن است لازم باشد زودتر آن را تعویض کنید.

نکته مهم
پس از یافتن یکی از روشهای فوق برای تمیز کردن بند پلاستیکی ساعت مچی ، ممکن است متوجه برخی آسیب ها در بند  شوید. اگر احساس می کنید که هنوز خوب به نظر نمی رسد یا به میزان کمی آسیب دیده است و می توانید با جایگزین آن کنار بیایید ، وقت آن است که عادت های خود را تغییر دهید، و از بند های جدید استقاده کنید 

هر روز بند ساعت خود را با یک پارچه نرم تمیز کنید ، این کار به حذف هرگونه آلودگی کمک می کند.

هفته ای یکبار بند را با یک صابون نرم با آب تصفیه شده بشویید که می تواند به تمیز کردن روغن های انباشته و افزایش طول عمر بند کمک کند.